Dowiedz się więcej o wartościowych suplementach, produktach i najnowszych badaniach w świecie etycznych witamin

Dr Chatterjee na Natural and Organic Products Europe 2018

Dr Rangan Chatterjee, z BBC TV’s Doctor in the House był honorowym gościem na stoisku Viridian Nutrition na ostatnim Natural and Organic Products Europe 2018 Expo. 

Dr Chatterjee, lekarz medycyny rodzinnej, podpisywał swoją nową książkę ‘The 4 Pillar Plan’, rozprowadzaną w niezależnych specjalistycznych sklepach ze zdrową żywnością przez Viridian Nutrition. 

Ponad 100 właścicieli  i pracowników sklepów ze zdrową żywnością zgromadziło się, aby porozmawiać i zrobić  zdjęcia z autorem. 

Założycielka Viridian Cheryl Thallon, przeprowadziła wywiad z Dr Chatterjee dla firmowego kanału YouTube Viridian TV pytając jak według niego można formalnie połączyć sklepy ze zdrową żywnością z praktyką lekarza rodzinnego w taki sposób, aby pacjenci byli kierowani do takich sklepów.  

 

Dr Chatterjee powiedział: „Jeśli NFZ chce rozwiązać problem chorób przewlekłych, które w dużej mierze wynikają ze stylu życia, powinniśmy zacząć korzystać ze źródeł, które już istnieją i myślę, że sklepy ze zdrową żywnością są właśnie takim źródłem.”Dodał: „Od wielu lat obserwujemy, że styl życia odgrywa rolę w zapobieganiu chorobom, ale ja chciałbym pokazać, że w niektórych przypadkach może też być wykorzystywany do leczenia chorób i myślę, że jest to właśnie brakujący element. Jeśli medycyna stylu życia rozwinie się, współpraca z terapeutami żywieniowymi będzie się poszerzać, a tym samym ze sklepami ze zdrową żywnością, z dietetykami oraz z wieloma innymi obszarami.”

Dr Chatterjee obecnie prowadzi kurs Medycyny Rodzinnej dla lekarzy rodzinnych wspierany przez  Royal College of General Practitioners.

Jego wypowiedzi wspierał dietetyk i autor Patrick Holford w czasie wywiadu z  Cheryl.

Kliknij, aby obejrzeć wywiad :  lub odwiedź ViridianTV na YouTube.

Książkę „The 4 Pillar Plan” można kupić w niezależnych sklepach ze zdrową żywnością www.findahealthstore.com

Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym: