Dowiedz się więcej o wartościowych suplementach, produktach i najnowszych badaniach w świecie etycznych witamin

Podróżuj zdrowo!

Czasami przygotowania  do podróży  trwają nawet kilka kilka miesięcy więc  choroba w dniu wyjazdu jest ostatnią rzeczą, z jaką chcielibyśmy się zmagać.

Podróżując za granicę nasz układ odpornościowy może zostać osłabiony przez wiele czynników takich jak np.: inne środowisko, zmiany w godzinach snu czy przebywanie przez dłuższy czas w małych pomieszczeniach.

Nawet nasz układ pokarmowy może cierpieć adaptując się do nieznanego zagranicznego jedzenia. W tej sytuacji, zaburzone zostają naturalne funkcje naszych jelit co może objawiać się : biegunką, skurczami brzucha czy wzdęciami.

Na szczęście, istnieją suplementy, które mogą być pomocne w tej sytuacji pod warunkiem, że przyjmuje się je już przed podróżą.

Chyba najbardziej znanym suplementem  przed i w czasie podróży jest witamina B1, która chroni przed ugryzieniami insektów.

Kolejnym przykładem jest Saccharomyces boulardii (jeden z najczęściej badanych probiotyków). S. Boulardii został odkryty przez francuskiego mikrobiologa Henriego Boulards w 1920 roku w skórce owocu liczi, kiedy to naukowiec zauważył, że skórki owoców były tradycyjnie stosowane w leczeniu biegunki.

Od ostatnich 30 lat Saccharomyces boulardii jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu chorób układu pokarmowego spowodowanych niekorzystnymi bakteriami oraz w zapobieganiu biegunce i rozstrojowi żołądka w czasie podróży. W jednym z  przeprowadzonych badań uczestnicy przyjmowali suplement w dawce 250mg przez pięć dni przed podróżą i każdego dnia w czasie podróży. Zaobserwowano znaczne obniżenie ryzyka wystąpienia biegunki u turystów podróżujących do Północnej Afryki, Środkowego Wschodu i Dalekiego Wschodu.

Anty-infekcyjne właściwości S. boulardii wydają się być związane ze zdolnością probiotyku do hamowania rozrostu niekorzystnych bakterii w jelitach, Candida albicans, E.coli oraz pasożytów, jednocześnie zwiększając równowagę korzystnych bakterii oraz zdrowia tkanek układu pokarmowego.

S. boulardii jest odporna na wyższe temperatury, dlatego do jego przechowywania nie jest potrzebna lodówka, co sprawia, że jest to idealny towarzysz naszego układu pokarmowego w czasie wakacyjnych podróży.
Spodobał Ci się tekt poleć go znajomym:

Produkty które mogą Cię zainteresować