Od nasionka to recyclingu.

Viridian Nutrition stosuje zielone praktyki i ceni politykę jak najmniejszego zanieczyszczania środowiska. Ponad 40% produktów Viridian Nutrition posiada certyfikat produktów ekologicznych przyznany przez Soil Association, co daje gwarancję sprawdzonego ekologicznego pochodzenia składników.

W Viridian wierzymy, że zdrowie planety oraz zdrowie człowieka są ze sobą nierozerwalnie połączone.

Uprawy ekologiczne, unikanie potencjalnie szkodliwych pestycydów, herbicydów i innych środków chemicznych oraz 100% gwarancji, że produkty są wolne od GMO to największa szansa na długie życie w zdrowiu dla ludzi oraz dla planety. Istnieje wiele produktów odżywczych dostępnych na rynku europejskim, które używają terminu „organiczne” ( albo eko) jako nazwy firmowej lub po prostu jako hasła.

Są też firmy, które twierdzą, że posiadają status produktów organicznych bez certyfikacji. Jednak pewność, że produkt jest faktycznie ekologiczny można mieć tylko wtedy jeśli firma posiada certyfikat wydany przez renomowany organ regulacyjny taki jak Soil Association.

Nasze suplementy oraz ekologiczne oleje spożywcze również są produkowane w Wielkiej Brytanii. Wszystkie produkty mają tą samą jakość bez względu na to czy są produkowane na rynek brytyjski czy rynek światowy.

Stosujemy minimalne opakowania dla naszych produktów, wszystkie są wyprodukowane z materiałów pochodzących lub nadających się do recyklingu: ze szkła i papieru.