Ale co to znaczy etyczna witamina?

Viridian jest wiodącą firmą produkującą witaminy etyczne. Ale co to znaczy? Viridian został uznany jako Best Buy (Najlepszy Zakup) przez magazyn Ethical Consumer (Etyczny Konsument) oraz coroczny katalog Good Shopping Guide (Przewodnik po Dobrych Zakupach). W obu czasopismach otrzymaliśmy rekomendacje za dbałość o czystość produktów, świadomość środowiska naturalnego oraz darowizny przekazywane na cele dobroczynne.

Dr Alex Richardson w gazecie Daily Mail nazwał ViridiKid Multi najlepszym suplementem multiwitaminowym dla dzieci ze względu na czystość składników tego produktu Viridian. Etyka w suplementach diety zaczyna się od właścicieli firmy.

Zajrzyj w głębsze struktury firmy produkującej witaminy, które przyjmujesz, a możesz dotrzeć do ogromnej firmy farmaceutycznej lub firmy zajmującej się masowym rynkiem zamówień mailowych. Viridian Nutrition to brytyjska firma rodzinna – będąca własnością rodzinną oraz zarządzana rodzinnie.

Etyka przejawia się na etapie szukania źródeł składników i tworzenia procedur produkcji.

Gwarantujemy składniki wolne od GMO, nienapromieniowane oraz w 100% aktywne i wolne od jakichkolwiek dodatków. Brak cukru, barwników oraz sztucznych aromatów sprawia, że nasze produkty są tak czyste, jak to tylko możliwe.

Możesz być pewny, że jesteśmy przeciwni prowadzeniu badań na zwierzętach i nie testujemy na zwierzętach ani składników and produktów, składniki przez nas stosowane mają bezpieczne tradycje stosowania przez ludzi. Tak więc rozpoczynając od nasionka a kończąc na recyklingu Viridian stosuje etyczną filozofię na każdym kroku.